Slavija posustaje

Slavija - Jedinstvo (podela bodova)

Iz protekla dva kola jesenjeg dela prvenstva u Međuopštinskoj ligi Novi Kneževac-Čoka, Slavija je „upisala“ samo bod, dok je Hajduk u prethodnom kolu zabeležio pobedu a proteklog vikenda Podlokanjčani su bili slobodni.

Hajduk je u 6. kolu kod kuće bio bolji od Tromeđe iz Majdana, pobedivši sa ubedljivih 5:0, dok je proteklog kola bio slobodan. Narednog vikenda ekipu Hajduka očekuje teško gostovanje Jedinstvu u Srpskom Krsturu.

Slavija je u 6. kolu gostovala u Sanadu, nezgodnoj ekipi Jadrana koja pruža odlične partije na domaćem terenu, u šta su se uverili i ugrači naše ekipe.

Naime, Slavija je odlično počela utakmicu i veoma brzo preko sjajnog Ištvana Husaka došla do prednosti, igrao se 3. minut meča.

U nastavku, Jadran je imao jalovu inicijativu uz svega jednu ozbiljnu šansu kada je Nedeljkov sprečio domaćina da dođe do izjednačenja. Do kraja prvog dela utakmice Ištvan Husak je još jednom odlično reagovao u šesnaestercu domaćih i razornim udarcem sa 15-ak metara postigao i drugi pogodak za Slaviju.

Drugi deo utakmice doneo je mnogo uzbuđenja i potpuni preokret. Na samom startu drugog dela napadači Slavije, Elezović i Husak, promašili su po jednu odličnu priliku i tako propustili da i definitivno stave tačku na ovaj meč… Opuštena igra gostiju, stajala ih je na kraju gubitka bodova.

Jadran je u poslednjih 30-ak minuta utakmice snažno pritisnuo goste i postigao čak tri pogotka, za konačnih i posle svega viđenog razočaravajućih 3:2 za domaće.

Priliku za popravni Slavija je imala proteklog vikenda, kada je kod kuće ugostila ekipu Jedinstva iz Srpskog Krstura.

Viđena je odlična fudbalska predstava, uz otvorenu igru obe ekipe i mnoštvo izglednih prilika za gol… Iako je rezultat na kraju bio 0:0, ljubitelji fudbala koji su pratili ovaj meč, sasvim  sigurno su zadovoljni napustili stadion Slavije.

Slavija je zbog osvajanja svega jednog boda iz prethodne dve utakmice, prvu poziciju na tabeli prepustila ekipi Graničara, sa kojom se u derbiju kola i sastaje narednog vikenda u Đali.