Poraz u derbiju

lopta_na_gol_crti

Protekla dva kola Međuopštinske fudbalske lige Novi Kneževac-Čoka donela su mnogo uzbuđenja i promena pozicija na tabeli.

Nakon devet odigranih kola ove jeseni ekipe sa područja naše mesne zajednice trenutno zauzimaju drugu (Slavija), odnosno petu poziciju na tabeli (Hajduk).

Hajduk je u 8. kolu odigrao nerešeno 2:2 na gostovanju Jedinstvu u Srpskom Krsturu, dok je u prošlom kolu poražen, takođe na gostujućem terenu, od Tise u Padeju, sa 3:0.

Slavija je u prethodnom kolu poražena u derbiju dosadašnjeg dela prvenstva,u Đali od Graničara, sa 2:1, iako su naši momci poveli pogotkom Elezovića u uvodnim minutama drugog dela utakmice. Međutim, potpuni preokret domaćina usledio je u poslednjih 20-ak minuta utakmice, za konačnih 2:1.

Slavija je i pored dobre partije ostala bez bodova, a utisak je da je ovoga puta nešto više sportske sreće imala domaća ekipa, koja je ovom pobedom učvrstila prvu poziciju na tabeli.

Ipak, treba pomenuti da prethodno pomenute ekipe očekuje i odloženi meč prvog kola jesenjeg dela prvenstva, kada će Slavija ugostiti Graničar, pa eto prilike za revanš…

U prošlom kolu, Slavija je kod kuće, teže nego što se očekivalo, savladala Tromeđu iz Majdana sa 2:0. Utakmica na domaćem terenu sa poslednje plasiranom ekipom prvenstva bila je odlična prilika da strateg Slavije  Gojković osveži ekipu, odmori nekoliko standardnih prvotimaca i pored toga osvoji nova tri boda, važna za dalju prvenstvenu trku…

U poslednjem kolu jesenjeg dela prvenstva, Slavija je slobodna, dok će Hajduk ugostiti ekipu Jadrana iz Sanada.

Ostale rezultate 9. kola Međuopštinske lige Novi Kneževac-Čoka možete pogledati ovde.