Nastavak prvenstva obeležio derbi u Banatskom Aranđelovu

Slavija - Hajduk (lokalni derbi)

U nedelju, 05. aprila 2015. godine, nastavljena je prvenstvena trka u međuopštinskoj fudbalskoj ligi Novi Kneževac-Čoka.

Najzanimljivije je bilo u Banatskom Aranđelovu gde je odigran lokalni derbi između Slavije i Hajduka.

Ljubitelji fudbala u Banatskom Aranđelovu imali su prilike da, po izuzetno hladnom i vetrovitom vremenu, uživaju u veoma zanimljivoj utakmici, koja je obilovala lepim golovima ali i čvrstom, u nekim momentima čak i grubom igrom, o čemu svedoči i podatak da je glavni sudija meča podelio tri crvena kartona.

Slavija je došla u vođstvo već nakon 10-ak sekundi. Odmah nakon što je gostujuća ekipa izvela početni udarac i uputila loptu ka svom golmanu, isti je kardinalno pogrešio u pokušaju da loptu izbaci daleko u polje, što je vrlo spretno iskoristio Slavković i postigao tako možda i najbrži pogodak u istoriji Slavije.

Međutim, usledio je vrlo brzo odgovor Hajduka, koji je već u trećem minutu uspeo da izjednači preko Trolića, koji je realizovao prethodno dosuđeni penal za goste.

U nsatavku viđena je još bolja igra, otvorena i bez kalkulacija, uz nameru obe ekipe da što pre ugroze protivnički gol i ponovo steknu prednost…

Ipak, nešto bolju igru Slavija je krunisala novim golom u 18. minutu. Snažnim i preciznim udarcem sa oko 30 metara pogodak je postigao Sabo.

Hajduk nije odustajao, pa je tako u već 23. minutu odličnu priliku propustio Ćirić, odnosno sjajno je ovom prilikom intervenisao golman Slavije Krstić.

Kazna za neiskorištenu priliku usledila je nekoliko trenutaka kasnije, u 30. minutu, kada je svojim drugim golom na utakmici Slavković uvećao prednost svog tima. Bio je to sjajan šut sa 25 metara, izuzetno precizan i neodbranjiv za golmana Hajduka Radakovića.

Svega nekoliko minuta kasnije, posle prekida i gužve u šesnaestercu, i Sabo postiže svoj drugi pogodak za, ispostaviće se na kraju, nedostižnu prednost svog tima. Tako je u 34. minutu bilo već 4:1 sa domaćina.

Do kraja prvog dela utakmice viđen je još jedan pogodak, Hajduk je nakon prekida uspeo da preko Horvata smanji rezultat na 4:2 u 43. minutu.

U drugom delu meča, nije viđen niti jedan pogodak ali to ne znači da je utakmica bila manje zanimljiva.

Iako nije bilo golova, nastavak je okarakterisala visoka tenzija, mnoštvo grubih startova i čak tri crvena kartona u samoj završnici meča.

Najpre je Doro igrač Slavije u 83. minutu zaradio isključenje nakon faula i koškanja koje je potom usledilo, dok su u sudijskoj nadoknadi vremena, potpuno bezpotrebno crvene kartone dobili Husak iz Slavije i Radaković iz Hajduka, takođe nakon koškanja.

U narednom kolu Slavija gostuje Tisi u Padeju, dok će Hajduk dočekati Graničar iz Đale.