Kraj prvog dela prvenstva

Slavija - Tromeđa

Proteklog vikenda odigrano je poslednje kolo jesenjeg dela sezone u Potiskoj međuopštinskoj ligi. Jesenji prvak je ekipa Jadrana iz Sanada, koja je uspela da u uzbudljivoj završnici bude korak ispred Hajduka iz Podlokanja.

Pretposlednje kolo obeležio je derbi lokalnih rivala. U susretu ekipa sa područja naše mesne zajednice uspešnija je ovoga puta bila ekipa Hajduka, koja je kao domaćin pobedila ekipu Slavije, razultatom 2:1 (2:0).

Stari rivali odigrali su uzbudljivu utakmicu, u kojoj je viđeno tri pogodka i još par izglednih prilika sa obe strane. Sudijska trojka je veoma dobro vodila meč, a „zapaljivu“ atmosferu na terenu iskontrolisala uz pomoć nekoliko žutih i jednog crvenog kartona.

Krajnji ishod meča mogao se naslutiti posle svega 15-ak minuta. Naime, ekipa Hajduka povela je već u 2. minutu utakmice posle gola Fehera iz slobodnog udarca. Svega par minuta kasnije, Elezović je postigao novi pogodak za Hajduk nakon kornera i nespretne reakcije odbrane gostujuće ekipe.

Situacija na terenu se za Slaviju dodatno pogoršala u 15. minutu, nakon što je Husak dobio direktan crveni karton kao posledicu udaranja protivničkog igrača, koji ga je prethodno oštro faulirao, klizećim startom sa leđa, a za šta je kažnjen žutim kartonom.

Iako sa igračem manje, Slavija je u nastavku meča imala veći posed lopte, dok se Hajduk organizovano branio i čekao šansu iz kontranapada kako bi ugrozio gol gostiju.

Pred sam kraj meča Slavija je preko Saboa uspela da postigne pogodak i tako samo ublažio poraz gostiju.

U poslednjem kolu, Hajduk je gostovao ekipi Graničara iz Đale i iako znatno oslabljen, usled brojnih kadrovskih problema, uspeo da osvoji bod. Rezultat je bio 1:1.

Slavija je kod kuće zabeležila rutinsku pobedu protiv ekipe Tromeđe iz Majdana, rezultatom 3:0.

Plasman na kraju jesenjeg dela, posle 11. prvenstvenih kola, kao i ostale rezultate možete pogledati ovde.