Potiska međuopštinska liga – loše igre naših

Proteklog vikenda odigrano je sedmo kolo prolećnog dela prvenstva u Potiskoj međuopštinskoj fudbalskoj ligi, u okviru koje se takmiče i ekipe Slavije iz Banatskog Aranđelova, odnosno Hajduka iz Podlokanja.

Na polovini prolećnog dela prvenstva možemo konstatovati da ekipe sa područja mesne zajednice Banatsko Aranđelovo pružaju značajno lošije partije u poređenju sa prethodnim sezonama, što za posledicu ima i slab plasman naših ekipa, koje trenutno tavore u donjem delu tabele.

Tako je Hajduk protekle nedelje na domaćem terenu pretrpeo težak poraz od ekipe Horgoš 1911 iz Horgoša, rezultatom 0:6, iako je posle prvog dela meča domaćin bio u minimalnom zaostatku.

Sa druge strane, Slavija je kod kuće dočekala trenutnog lidera u prvenstvu ekipu Bačke iz Mola. U uvodnim minutama meča, Bačka je uspela da povede i zadržala minimalnu prednost  do kraja prvog dela utakmice i pored bolje igre i terenske dominacije domaćina.

U prvih dvadesetak minuta nastavka Slavija je nastavila sa dobrom igrom, nakon čega je Bačka pojačala ritam i pokazala zbog čega je najbolja ekipa prvenstva. Otpor domaćina slomljen je u poslednjih petnaestak minuta meča, kada je ekipa iz Mola postigla još tri pogotka za konačnih 0:4.

Sledeće nedelje, odnosno u sledećem kolu, Slavija je slobodna, dok će Hajduk na gostovanje ekipi Jadrana iz Sanada.